Softshelljacka med 3-lagersmaterial (WP 1000/MVP300) med funktionellt membran och värmande fleece på insidan. YKK-dragkedjor framtill, i framfickor och bröstfickan. Elastisk dragsko i nederkant och justerbara ärmavslut.
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st |
249,00 |
Orange
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| L | |
| XL | |
| XXL | |
| 4XL | |
| 5XL |
Printer Active Wear erbjuder profilkläder med hög kvalitet till ett lägre pris. Kollektionen distribueras i hela Europa samt Australien. Det tummas aldrig på kvaliteten när det gäller material, sömnad och formgivning men genom en enkel och ren design, där detaljer ibland väljs bort till förmån för priset, kan Printer leva upp till sin filosofi "Best Value in Large Volumes".
| Material | 96% polyester, 4% elastan, WP1000/MVP300. |
| Modell | Herr |
| Vikt | 280 g/m2 |
| Passform | Normal |
| Fickor | Fickor med dragkedja |
| Stängning | Dragkedja |
| Tvättråd | Maskintvätt 40 graderTvätta separat ut och inBlekning är inte tillåtetTorktumla ejHängtorka direkt efter tvättStryk ejEj kemtvättAnvänd inte mjukgörande medel |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
| L | 60 |
| XL | 42 |
| XXL | 7 |
| 4XL | 10 |
| 5XL | 2 |
Här kan du snabbt ställa en fråga om produkten.
Vi återkommer med svar så snabbt vi kan.
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |